Утрински Весник
Македонија

Скопјанец во кино нападнал девојче оти со нозете му го удиралo седиштето

Скопјанец во кино нападнал девојче оти со нозете му го удиралo седиштето

Скопјанец на 45-годишна возраст физички нападнал малолетно девојче во кино сала во Карпош.

dobivaj vesti na viber

Според пријавеното, од МВР како причина се наведува тоа што девојчето кое седело зад мажот удирало со нозете по неговото седиште.

Од полицијата велат дека се работи на расчистување на случајот.

Можете да прочитате

До петок нестабилно време со пороен дожд, грмежи и ветер над 60 километри на час

Собранието со 84 гласа „за“ го донесе Законот за енергетика кој треба да спречи поскапување на струјата

ЈО: Со спогодбите во „Синџир“ вратени безмалку 1.000.000 евра во државниот буџет