Утрински Весник
Македонија

Скопјанец украл велосипед и го продал, момчето што го купило знаело дека бил украден

Фатен крадец на велосипеди

Полицијата информираше за случај со украден велосипед во Скопје.

dobivaj vesti na viber

За кражбата приведен е 18-годишен скопјанец. Тој се сомничи дека на 15 март украл велосипед во вредност од 105.000 денари.

Во службен разговор во полициска станица тој го признал делото и изјавил дека велосипедот го продал на А.А.Ѓ.(20) од Скопје, а посредувал М.Л.(18) од Скопје, кои знаеле дека е украден.

За настанот бил запознаен Јавен обвинител и по негово целосно документирање против тројцата ќе бидат поднесени соодветни пријави, велат од МВР.

Можете да прочитате

(Видео) Јовев: Не сум жртва на политички реваншизам, почна како суета, но може да прерасне во политички пазар

(Видео) Адвокатот на Јовев: Причината за смената се исплатени дежурства од 2022 година без потпис од министерот што е навреда на здравиот разум

СДСМ со граѓаните во Центар и Сарај: Со изградбата на коридорите најмалку 600 милиони евра за домашните комапнии