Утрински Весник
Македонија

Скопјанец присвоил над 23.000 евра од фирма, на сопственикот му кажал дека ги нема парите

Скопјанец присвоил  над 23.000 евра од фирма, на сопственикот му кажал дека ги нема парите

Скопјанец противправно присвоил 23.500 евра од фирмата каде што работел, соопшти МВР.

dobivaj vesti na viber

Имено вчера во Полициската станица Гази Баба, правен застапник на фирма од Скопје пријавил дека С.С. од Скопје – вработен во фирмата противправно присвоил 23.500 евра пари од фирмата.

Според пријавеното, на 17.01.2023 во Скопје сопственикот на фирмата му ги дал парите на С.С. за да ги однесе со возило и предаде на друг вработен, кој бил во Струмица.

Како што било пријавено, С.С. не ги предал парите и наредниот ден се јавил на сопственикот и рекол дека ги нема парите, по што одбивал секаков контакт.

Полицијата соопшти дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можете да прочитате

Ахмети: Заедно во НАТО, заедно и во ЕУ

Приведен крадец во Куманово, украл предмети вредни близу 20.000 евра

Димитриевски со српскиот министер за одбрана Вучевиќ на одбележување на Свети Сава во училиште во Кумановско