Утрински Весник
Свет

Силен земјотрес во Турција, се почувствувал и во Грција

Силен земјотрес во Турција, се почувствувал и во Грција

Земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтер ги погоди источните грчки острови и западниот брег на Турција.

dobivaj vesti na viber

Земјотресот бил на длабочина од 13 километри.

Тресењето на земјата се почувствувало и во други делови на Грција и Турција.

Можете да прочитате

Се запали траект во море, спасени 177 луѓе: на бродот имало и мигранти, итно реагирала италијанската полиција

(Видео) Путин се обрати на јавноста, ветува обнова на окупираните територии во Украина

Ужас во Србија: маж ја прободел сопругата со нож во вратот, починала на лице место