Утрински Весник
Балкан

Силен земјотрес го погоди Родос

1708588838 D0b2d0b5d187d0b5d180d0b2d0b0 D0b7d0b5d0bcd198d0bed182d180d0b5d181 D0bed0b4 5 2 D181d182d0b5d0bfd0b5d0bdd0b8 D0b2d0be D0b0d0bbd0b1d0b0 63cba5e1d9d94.jpeg

Силен земјотрес со јачина од 4,7 степени според Рихтеровата скала го погоди грчкиот остров Родос.

Земјотресот е регистриран во 12:11 часот по локално време на длабочина од 10 километри.

Засега нема информации за повредени или материјална штета.

Нема опасност од цунами.

Можете да прочитате

Нови Сад: Питбул териер го нападнал својот сопственик и го убил

Земјите од регионот се уште под влијание на африканскиот топлотен бран

Турција одбележува осум години од неуспешниот обид за пуч