Утрински Весник
Свет

Силен земјотрес го погоди Непал, почувствуван е и во Њу Делхи

Земјотрес со јачина од 6,3 степени го погоди Тихиот Океан

Силен земјотрес со јачина од 5,4 степени го погоди денеска Непал, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар.

dobivaj vesti na viber

Земјотресот е почувствуван и во главниот град на Индија, Њу Делхи, објави „Ројтерс“.

Засега нема информации за евентуални жртви или причинета материјална штета.

Можете да прочитате

Се запали траект во море, спасени 177 луѓе: на бродот имало и мигранти, итно реагирала италијанската полиција

Силен земјотрес во Турција, се почувствувал и во Грција

(Видео) Путин се обрати на јавноста, ветува обнова на окупираните територии во Украина