Утрински Весник
Балкан

Силен земјотрес ја стресе Грција

Zemjotres.jpg

Земјотрес со јачина од 4,1 го погоди денеска грчкиот остров Крит, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки институт (EMSC).

Земјотресот бил на длабочина од 8 километри, додава EMSC.

Епицентарот на земјотресот бил на 64 километри југоисточно од најголемиот град на Крит, Ираклион.

Засега нема информации за евентуална материјална штета.

Можете да прочитате

Вучиќ: Нема да паднеме на провокации, нема да војуваме против Бошњаците

Грција нема да испрати во Украина Ф-16 или противракетни системи

Голем антивладин протест во Тирана, фрлани молотови коктели врз владата и градскто собрание