Утрински Весник
Спорт

Шкендија отпатува на подготовки во Анталија (ФОТО)

Шкендија отпатува на подготовки во Анталија (ФОТО)

Македонскиот фудбалски прволигаш Шкендија отпатува во Анталија, каде ќе го реализира централниот дел од подготовките.

dobivaj vesti na viber

Шкендија во Анталија ќе одигра четири пријателски натпревари. На 28 јануари е дуелот против Мура, три дена подоцна ќе се сретне со ЦСКА 1948, за 6. февруари е закажан мечот против Динамо Киев, а тестовите ќе бидат заокружени со мечот против Валмиера на 9. февруари.

Можете да прочитате

Шефот на Ла лига: Мбапе и Халанд може да дојдат во Реал, но не и во Барса

Клоп за трошењето на Челси: Не кажувам ништо без адвокат!

Меси одговори дали ќе игра на следниот Мундијал