Утрински Весник
Македонија

Семејно насилство: маж од Дебар ја претепал сопругата и ѝ нанел повреди

Ја натепал сопругата, кривична за маж од струшко

Маж од Дебар ја нападнал сопругата и ја повредил соопшти полицијата.

dobivaj vesti na viber

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Б.Ј.(28) од Дебар.

Тој како што информираат надлежните се сомничи за сторено кривично дело „телесна повреда“ при семејно насилство.

Имено на 12.08.2023 во семејниот дом, пријавениот физички ја нападнал неговата сопруга и ѝ нанел повреди.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран