Утрински Весник
Спорт

Седлоски и Работнички ја прекинаа соработката спогодбено

434408219 918441950194039 518313952674329781 N.jpg
Ss2

Македонскиот фудбалски прволигаш Работнички спогодбено ја заврши соработката со тренерот Гоце Седлоски. Со него од клубот заминуваат и пом ошниците Тони Мегленски и Сашко Поповски. Нофицијално тимот продолжува да го води Горан Станиќ, кој беше преодно решение и кога замина Милан Илиевски, кого го наследи Седлоски. Работнички во неделата загуби од АП Брера, што беше четврти пораз во серија за „романтичарите“ и очигледно момент кој го запали црвеното светло кај одговорните во скопскиот клуб, кој од кандидат за врвот се доведе во ситуација да се бори за опстанок. Во пресрет на важното гостување кај Воска, Работнички има само три бода повеќе од Македонија Ѓорче Петров, екипата која се наоѓа на претпоследното место на табелата и е дел од опасната зона.

Ss1

Можете да прочитате

Реал во судиското продолжение ја кутна Барса која на двапати водеше на „Бернабеу“

Ливерпул преку Фулам се израмни на врвот со Арсенал

Вардар поразен од Воска во дербито на дното