Утрински Весник
Спорт

Се огласи шпанската федерација, Педри останува со репрезентацијата на ЕП

449496941 427740590250439 1526103565700258812 N.jpg

Играчот на Шпанија, Педри ќе остане со соиграчите на својата репрезентација до крајот на настапите на Играчот на Шпанија, Педри ќе остане со соиграчите на својата репрезентација до крајот на настапите на Европското првенство во Германија, и покрај тоа што можеби нема да ги игра натперварите до крајот на првенството.

Педри се повреди вчера на натпреварот со Германија по еден старт на Тони Крос врз него, по што мораше многу рано да го напушти теренот, а неговата замена Олмо го постигна првиот гол за Шпанците за водство од 1-0.

Од шпанската федерација истакнаа дека Педри има истекнување на лигаментите на левото колено од втор степен.

„Фудбалерот ќе остане со соиграчите до крајот на ова натпреварување на Европското првенство“, стои во соопштението на федерацијата.

Можете да прочитате

Родри ги провоцира Англичаните. Мората го потсети каде игра, тој му одговори дека не му е гајле

Меси: Наскоро ќе се вратам на терените

Македонските ракометари ја совладаа Полска на младинското ЕП