Утрински Весник
Македонија

СДСМ: Толку од лагите на Мицкоски, не само што нема распуштање, владиното мнозинство ќе расте

СДСМ: Толку од лагите на Мицкоски, не само што нема распуштање, владиното мнозинство ќе расте

„Пропадна уште една во низата лаги на Христијан Мицкоски, кој тврдеше дека до крајот на јануари ќе има 61 пратеник за распуштање на Собранието. Денес, не само што нема доволно пратеници за распуштање на Собранието, Мицкоски креира нови лаги за наводни притисоци врз пратеници“ соопштуваат од владејачката СДСМ.

dobivaj vesti na viber

Од партијата велат дека „нема никакви притисоци, а Мицкоски не само што нема 61 пратеник, туку напротив, парламентарното мнозинство во следниот период дополнително ќе расте“.

„Лага до лага, промашување до промашување, тоа е учинокот на Мицкоски, заложникот на Димитар Апасиев и Левица“ е ставот на СДСМ.

Можете да прочитате

Ахмети: Заедно во НАТО, заедно и во ЕУ

Приведен крадец во Куманово, украл предмети вредни близу 20.000 евра

Димитриевски со српскиот министер за одбрана Вучевиќ на одбележување на Свети Сава во училиште во Кумановско