Утрински Весник
Македонија

СДСМ: Мицкоски треба да одговори за диловите со Груевски, дали ги прикрива барањата за амнестија

СДСМ: Мицкоски треба да одговори за диловите со Груевски, дали ги прикрива барањата за амнестија

„Христијан Мицкоски треба да одговори за диловите со Груевски. Дали на овој начин Мицкоски ги прикрива барањата за амнестија на негови сопартијци, заради незадоволство токму од него?“, прашува СДСМ.

dobivaj vesti na viber

„За Никола Груевски нема да има амнестија и ќе биде уапсен во истиот моментот кога ќе стапне во земјава.

Но, нема дилема дека Груевски сепак е вистинскиот лидер на ДПМНЕ, и затоа Мицковски е толку нервозен.

Политиката на блокада на Мицковски е само копија на оригиналот и очигледно дека има структури во ДПМНЕ кои не се задоволни од него“, соопшти СДСМ.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран