Утрински Весник
Спорт

Сантош (засега) ќе остане на функцијата

Сантош (засега) ќе остане на функцијата

Фернандо Сантош ќе ги продолжи разговорите со претседателот на Фудбалскиот сојуз на Полска (ФСП), Цезари Кулеш, бидејќи не е донесена одлука за неговата иднина како селектор на Полска.

dobivaj vesti na viber

Португалскиот селектор на почетокот на годината ја презеде репрезентацијата на Полска, но неговиот тим е само на четвртото место на табелата од групата Е, од квалификациите за ЕП 2024 година.

Полска на пет меча освои само шест бода, а португалскиот селектор беше цел на критики. Пред два дена Полјаците беа поразени од Албанија со 2:0.

„Сантос ќе ги продолжи разговорите со Кулеш бидејќи не е донесена одлука за неговата иднина“, изјави портпаролот на ФСП и менаџер на репрезентацијата Јакуб Квјатковски.

Следниот натпревар Полска во квалификациите за ЕП 2024 го игра на 12 октомври против Фарските Острови.

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања