Рома го доби доиграниот натпревар во Удине

225153 Kristante Vo 95 Minuta Donese Pobeda Za Roma Vo Mech Koj Pochna Na 14 April A Zavrshi Deneska.jpg
300x250 (7)

Во доиграниот натпревар од 32. коло во италијанската фудбалска Серија А, Рома во Удине го савлада домашниот Удинезе (1:2) со гол постигнат во петтата минута од судиското продолжение. Стрелец беше Кристанте кој со удар со глава по изведен корнер ја затресе мрежата на Удинезе. Денеска се доиграа преостанатите 18 минути од натпреварот кој беше прекинат во 72 минута на 14 април при резултат 1:1 поради здравствените проблеми кои ги имаше дефанзивецот на Рома, Ендика. Тој колабираше на теренот, по што натпреаврот беше прекинат. Овој дел од натпревар беше и деби за Фабио Канаваро на клупата на Удинезе.

Ss1

ПО шест посни сезони ПСВ Ајндховен повторно е шампион на Холандија

Анчелоти: Рано е за славење, сакаме финале во ЛШ

Јокиќ по поразот од Минесота: Би сакал да имам клон за да можам малку да одморам