Утрински Весник
Спорт

Ришарлисон ја начна Србија

Ришарлисон ја начна Србија

Бразил поведе со 1:0 на дуелот против Србија на стадионот „Лусаил“ во Доха откако Ришарлисон ја погоди мрежата на Вања Милинковиќ-Савиќ. Во 62. минута Нејмар продре низ срцето на одбраната на Србија, го проигра Винисиус Жуниор, кој шутира кон голот.

dobivaj vesti na viber

Српскиот голман одбрани, но топката се одби директно до Ришарлисон, кој од пет метри ја погоди празната мрежа.

Можете да прочитате

Ирвинг дебитираше за Далас, Лилард со трипл-дабл им пресуди на Вориорс

Атлетико ја одреди цената за Жоао Феликс

Вестбрук замина, Расел се врати во ЛА Лејкерс