Утрински Весник
Спорт

Работнички ангажира поранешен играч на англискиот Лестер

427761154 889098593128375 6865952165618328537 N.jpg
300x250 (7)

Македонскиот фудбалски прволигаш Работнички денеска ги засили своите редови за пролетниот дел од сезоната со три нови имиња. „Романтичарите“ потпиша договор со 24-годишниот Али Регба, кој минатата сезона настапуваше во Белуиздад од Алжир, а претходно настапувал за младинскиот тим на англискиот Лестер. Покрај Регба, во скопскиот тим новаци се и Сефа Кахраман и Емре Кадри.

Ss1

Можете да прочитате

Арсенал пукна „петарда“ во мрежата на Челзи

Албански стратег кој со Шкендија беше шампион во мак-фудбалот е нов тренер на Шкупи

(Видео) Браќата на Јокиќ натепаа навивач на трибина