Утрински Весник
Спорт

Рајо Валјекано сака да го купи Енис Барди

Рајо Валјекано сака да го купи Енис Барди

Македонскиот репрезентативец Енис Барди е на излезна врата од Трабзонспор, а се зголемува бројот на клубови кои се заинтересирани за негов ангажман. По италијанскиот калчолигаш Торино и францускиот клуб Ница, сѐ поголем е интересот на клубовите од Ла Лига.

dobivaj vesti na viber

Рајо Валјекано, тимот на Столе Димитриевски, ја истакнува желбата да го купи Енис Барди. Така фудбалерот за врска би се вратил во Шпанија, а би имал и македонско друштво во клубот.

Барди минатото лето од Леванте, кој испадна од шпанската елита, се пресели во Турција и го облече дресот на Трабзонспор. Но, само по шест месеци, клубот смета дека тој е преголем товар за буџетот и бара опција за негова продажба.

Можете да прочитате

Лука Модриќ влезе во игра и по шест минути со гол му донесе победа на Реал

Ливерпул го победи Челзи и го освои трофејот во Лига купот

(ВИДЕО) По тежок директен судир со глави играчот на Бордо заврши во кома