Утрински Весник
Свет

Путин се капеше во ледена вода за Водици, годинава без фотографии

Авторот на книгата за Путин: Тој сега има неколку опции, ова е веројатно неговиот план

Рускиот претседател Владимир Путин денеска се капеше во ледена вода по повод празникот Богојавление, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков.

dobivaj vesti na viber

„Претседателот учествуваше во Богојавленското капење. Тоа го направи надвор од Москва“, рече Песков и додаде дека Путин „следи лична традиција“, пренесува ТАСС.

Посочи дека годинава нема да има фотографии и видеа.

Можете да прочитате

Екс полицајци обвинети за убиство

Лавров по посетата на Африка: Русија останува посветена на извозот на храна во сиромашните земји

Трамп: Прво тенкови, па потоа нуклеарно оружје