Утрински Весник
Македонија

Пукање во Батинци, има и починати

Fb Img 1716121140520

Престрелка со огнено оружје се случил пред малку во населеното место Батинци, дознава 24инфо.мк.

Според информациите што доаѓаат до нас, едно лице е убиено а едно рането и во моментов се транспортира до скопските клиники.

Во инцидентот се користело автоматско оружје.

Можете да прочитате

УЈП : РЕГИСТРИРАЈТЕ ГО ГОТОВИНСКИОТ ПРОМЕТ ПРЕКУ ФИСКАЛЕН СИСТЕМ НА ОПРЕМА (ФИСКАЛНИ КАСИ)

Мицкоски на НАТО самитот беше маргиналец, пропуштена шанса да се зајакне позицијата на државатав

СДС и малиот Заев, Филипче жалат што Македонија нема повеќе свиткана кичма во НАТО