Утрински Весник
Спорт

ПСЖ го победи Монпелје, Ленс загуби од Ница

ПСЖ го победи Монпелје, Ленс загуби од Ница

ПСЖ победи против Монпелје со 1:3 и ја зголеми предноста на врвот на табелата. Мбапе не реализира пенал и се повреди, но во вториот дел Фабијан Руиз, Лео Меси и Ворен Заир-Емери го решија Монпелје.

dobivaj vesti na viberЛенс загуби на домашен терен од Ница со 0:1 и го загуби второто место на табелата во Лига 1.

Единствениот погодок за Ница во 57. минута го постигна Лаборд.

Монако го совлада Оксер со 3:2, Рен беше убедлив против Стразбур со 3:0, а Лион и Брест одиграа без голови.

Можете да прочитате

Македонските девојки на ЕП-2024 ќе играат во Унгарија

Карло Анчелоти откри кои играчи на Реал Мадрид одбиле да шутираат пенали

Кристијано Роналдо доби спор против Јувентус, еве колку пари треба да му плати славниот клуб