Утрински Весник
Македонија

Пронајдено починато лице во Богомила

Возило излета од пат во Македонски Брод, возачот тешко повреден

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Велес изврши увид на спореден пат во селото Богомила, каде што беше пронајдено тело на починато машко лице.

dobivaj vesti na viber

Јавниот обвинител издаде наредба за обдукција на телото на починатиот 60-годишен маж со цел да се утврдат причините за смртта.

По насоки на јавниот обвинител, подигнати се траги, кои ќе бидат предмет на вештачење, а се преземаат и други дејства за целосно испитување на настанот по што ќе биде донесена одлука за натамошниот тек на постапката.​​

Можете да прочитате

ЦУК: Изминатото деноноќие девет пожари на отворено

„Украина – две години хероизам“ – голема мултимедијална конференција во Скопје

ТОПЛИОТ “ЕЛ НИЊО” СИ ГО ПРАВИ СВОЕТО: Oваа недела уште потопла од минатата!