Утрински Весник
Култура

Промоција на книгата „Збунети компаси“ од Зоран Анчевски

Промоција на книгата „Збунети компаси“ од Зоран Анчевски

На 16 ноември (среда) 2022 година, со почеток во 12.00 часот, во ЈУ Градска библиотека „Браќа Миладиновци“ – Скопје ќе се одржи промоција на книгата „Збунети компаси“ од Зоран Анчевски. Книгата е добитник на наградата ,,Браќа Миладиновци” што ја доделува фестивалот Струшки вечери на поезијата.

dobivaj vesti na viber

За наградената книга ќе зборува Марија Ѓорѓиева а стихови ќе интерпретира актерот Андреј Серафимовски.

Настанот ќе се одржи во Спомен собата ,,Т’га за југ”.

Можете да прочитате

Прогласени победниците на „Анимакс“

Објавено второ издание на „Идентитетот е приказна“ од Иван Антоновски – првата книга за есеистиката на Горан Стефановски

„Кино за млади“ во Кинотеката