Утрински Весник
Македонија

Променливо облачно со засилен ветер, попладне дожд

D0bfd180d0bed0bcd0b5d0bdd0bbd0b8d0b2d0be D0bed0b1d0bbd0b0d187d0bdd0be D181d0be D0bfd0bed0b2d180d0b5d0bcd0b5d0bdd0b8 D0b2d180d0bdd0b5 63de6f7826ed1.jpeg
300x250 (7)

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува засилен, повремено силен ветер (над 60 km/h) од југоисточен правец, особено долж Повардарието. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат поројни и проследени со ретки грмежи. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 8, а максималната ќе достигне од 15 до 20 степени.

Во Скопје ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува умерен до засилен ветер од југоисточен правец. Минималната температура ќе се спушти до 6, а максималната ќе достигне 18 степени.

Ss1

Во четврток претпладне ќе има врнежи од дожд, наместа поројни и проследени со ретки грмежи. Ќе дува засилен, повремено силен ветер од југозападен правец (над 60 km/h).

Во текот на денот облачноста ќе се намали и потоа следува период на сончево и топло време со пораст на температурата.

Ss1

Можете да прочитате

Ковачевски: Изборот е меѓу надеж и безнадежност, помеѓу европска иднина и изолација

Тошковски во работна посета на ОВР Струга

Зајкова:Нашиот план предвидува подобар, европски живот за сите со европски вредности!