Утрински Весник
Македонија

Приведено лице од Сарај за издржување на тригодишна затворска казна

Акциска контрола во угостителски објекти, четири лица се приведени

Вчера попладне во 15.50 часот во село Копаница, општина Сарај, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје и од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода 27-годишниот Ш.С. од село Копаница, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

– Тој бил баран по централна потерница врз основа на наредба на Основен кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од три години за сторено кривично дело „тешка кражба“ по член 236 од Кривичниот законик, соопшти МВР.

Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Идризово за издржување на казната.

Можете да прочитате

Награда за млади квантитативни умови – „Славица Тодоровска”

Петровска за протераните руски дипломати: Работеле спротивно на дипломатските правила, сакале да се вмешаат во национални интереси

Петровска и словенечкиот министер за одбрана Шарец го потпишаа новиот Договор за одбранбена соработка