Утрински Весник
Македонија

Приведено и трето лице за убиството на докоторот пред поликлиниката во Железара

Daniel 402558.jpg
Ss2

Приведени се вкупно три лица за убиството на докторот Ацо Трпковски пред поликлиниката во Железара, а претресот е завршен во доцните часови. Ова се најновите информации по вчерашната акција на МВР во координација со Обвинителството.

-Се продолжува со други истражни дејствија со цел да се утврди соодветно фактичка состојба, вели министерот за внатрешни работи Панче Тошковски.

300x250 (7)

Ss1

Можете да прочитате

Левен: Гласајте за СДСМ и Пендаровски, само тие имаат јасен план за Македонија

Во Косово приведен македонски државјанин баран со меѓународна потерница заради тешко убиство

Ковачевски: ЕУ е единствена шанса за вистински и суштински промени во Македонија