Утрински Весник
Македонија

Приведени три лица за нападот врз секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“

Млада скопјанка пронајдена почината во својот дом
Ss2

Приведени се три лица за нападот врз секретарот на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид, соопшти полицијата.

dobivaj vesti na viber

Имено, денеска полициски службеници од СВР Охрид по преземени мерки и активности во координација со ОЈО Охрид за расчистување на случајот со физички напад врз Х.П. (21) од Охрид, пријавен на 19.01.2023 околу 22.30 часот, ги приведоа С.К., С.К. и И.С., сите од Охрид, известија надлежните.

300x250 (7)

Според МВР, по целосно документирање на случајот до надлежното обвинителство во Охрид ќе биде поднесена кривична пријава.

Ss1

Можете да прочитате

Спасовски: Новогодишен пакет од 100 евра за пензионерите, пензионерска картичка со попусти

Стевановиќ: СДСМ нема да се откаже од европска иднина и од држава во која има функционално владеење на правото

Даштевски: Гласањето помина мирно – 24info.mk