Утрински Весник
Македонија

Приведени млади тетовци, кои нападнале и ограбиле маж

Приведени млади тетовци, кои нападнале и ограбиле маж

Малолетник од Тетово и 18-годишник од тетовско Селце се приведени за напад и грабеж на 27-годишно лице.

dobivaj vesti na viber

Инцидентот се случил на 19 септември во близина на Спортскиот центар во Тетово. Двете лица го нападнале М. М. и се обиделе да му одземат пари.

Двајцата се задржани во Полициската станица Тетово, случајот целосно е расчистен и против нив ќе следуваат соодветни поднесоци

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран