Утрински Весник
Македонија

Приведени крадци во Прилеп

Lisici2.webp.webp

На 22.02.2024 во 03.10 часот на ул.„Васко Карангелески” во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Д.Џ.(36) и Ќ.Ш.(42), двајцата од Прилеп. Тие биле затекнати при извршување на кражба во здравствена установа во Прилеп и кај нив биле пронајдени метални и остри предмети. Лицата биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на настанот против нив ќе следува соодветна пријава.

Можете да прочитате

Пронајдено возилото „поло“ од кое било пукано во Тетово

Србиновски: Ја грабнав мечката за уши и успеав да ја оттурнам

Бојмацалиев: Реконструирани сите полициски објекти на територија на СВР Куманово, во ОВР Крива Паланка вложени над девет милиони денари