Утрински Весник
Македонија

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Приведен шверцер на мигранти од Струга, пронајдени 33 лица

Денеска, во 11.30 часот, полициски службеници од РЦ за ГР „Југ“ – ПС за ГП и ГН Богородица, во близина на бензинска пумпа на автопатот А1 кај Гевгелија, го лишија од слобода И. М. (41) од Струга, кој со товарно возило „фиат дукато“, со охридски регистерски таблички, превезувал 33 мигранти.

dobivaj vesti na viber

Известен е јавен обвинител од ОЈО за ГОКК Скопје и против возачот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава, соопшти полицијата.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран