Утрински Весник
Македонија

Приведен радовишанец, дома му нашле марихуана

Marihuana Kesica 1.jpg

Полициски службеници од ОВР Радовиш на 28.06. во 16:10 часот го лишиле од слобода радовишанецот В.Х.(35) откако при претрес на неговиот дом, извршен со судска наредба, била пронајдена марихуана.

Како што соопшти МВР, за настанот бил запознаеен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш и по документирање на случајот против лицето ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

ИЈЗ со препораки како да се разладиме на екстремна топлина

Општина Кисела Вода: Со цистерни се перат улиците

Тошковски: Пристигнуваат „ер трактори” и хеликоптери од Турција, Словенија, Србија и Црна Гора