Утрински Весник
Македонија

Приведен кумановец поради предизвикување пожар

Скопјанец бил агресивен кон полицајци, ќе добие соодветна пријава

Полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода А.В. (18) од Куманово.

dobivaj vesti na viber

Тој се сомничи дека извршил кривично дело „предизвикување општа опасност“, односно помеѓу улиците „Драган Стопаревиќ“ и „Бранко Богдански Гуцман“ во Куманово предизвикал пожар, при што била запалена трева.

По целосно документирање на случајот против него ќе следува соодветна пријава.

Можете да прочитате

МВР со детали за сообраќајката во Чаир: Тешки повреди има 18-годишниот возач на моторциклот

Тешка сообраќајка во Чаир: Крв на улицата, еден возач однесен во болница

СДСМ: По сите скандали на Милошоски тој треба да си даде оставка, нема образ да зборува за македонските интереси