Утрински Весник
Македонија

Приведен криминалец баран со потерница

Приведен криминалец баран со потерница

Денеска (18 јануари) околу 18 часот и 50 минути, во тетовско Долно Палчиште, полициски службеници од СВР Тетово го привеле 36-годишниот Џ.А.од ова село, осуден на тригодишна затворска казна за сторено кривично дело по член 236 („тешка кражба”) од Кривичниот законик.

dobivaj vesti na viber

По приведувањето реализирано со судска наредба, Џ.А. е спроведен во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ во Тетово.

Можете да прочитате

(Видео) Во колона со полициска придружба Бугарите од граница тргнаа кон Скопје

Преминот Деве Баир повторно прооден, МВР го поправи дефектот на системот

ЗНМ: Односот на владините службеници е цензура