Утрински Весник
Македонија

Приведен крадец во Охрид

Srbi A Polici A 1.jpg

На 26.03.2024 полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода С.Р.(19) од Охрид, ученик во средно училиште во Охрид. Тој се сомничи дека од ученичка во училиштето одзел пари. Парите биле пронајдени кај него и биле вратени на сопственичката.
Лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

Ковачевски: Со ВМРО ДПМНЕ повторно ќе заглавиме во изолација

ДКСК препорача АСЈО да ја стави во мирување постапката за прием на 130 слушатели

Маричиќ: Важна промена, државните енергетски компании ќе станат сопственост на граѓаните