Утрински Весник
Македонија

Приведен кичевец, пронајдени огревни дрва без документација

Приведен кичевец, пронајдени огревни дрва без документација

Денеска, околу 2 часот, на патот од село Бигор Доленци, Кичевско, кон населбата Бичинци во Кичево, полициски службеници од Мобилната единица за компензаторни мерки при Одделот за гранични работи и миграции во Бирото за јавна безбедност го лишиле од слобода 25-годишниот С. А. од Кичево, извести МВР.

dobivaj vesti na viber

„При преглед во возилото ‘опел астра’, со охридски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени огревни дрва за кои не поседувал документација“, соопшти МВР.

Возилото било одземено за понатамошна постапка, а лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран