Утрински Весник
Македонија

Приведен дилер од Штип, при претрес пронајдена дрога

Претрес во Скопје, пронајдени повеќе видови дрога

Триесет и четиригодишен штипјанец е приведен поради дрога.

dobivaj vesti na viber

„Денеска од страна на полициски службеници од СВР Штип лишен е од слобода М.Д.(34) од Штип. Имено, по претходно обезбедена наредба од Основен суд Штип, извршен е претрес во дом и помошни простории кај М.Д., при што е пронајдена марихуана“, велат од МВР.

Лицето е приведено во полициска станица и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можете да прочитате

Апелација одлучи за „Плацеви на Водно“: Мијалков ослободен од затвор, Груевски треба да одлежи седум години

(Видео) Четири вреќи со марихуана вредни околу 100.000 евра запленети од полицијата, дилерите при бегство оштетиле полициско возило

Интервју со професор Горан Ајдински: УКИМ заслужува многу повеќе