Утрински Весник
Македонија

Приведен 18-годишник од Битола, кај кого е пронајден кокаин

Скопјанец осомничен за илегална трговија со кокаин

На 01.06.2022 во 09.40 часот полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода С.Д.(18) од Битола.

dobivaj vesti na viber

При претрес во неговиот дом во Битола, извршен со судска наредба, бил пронајден и одземен кокаин.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

Петровска за пописот во Албанија: Македонците имаат апсолутно право да се попишат онака како што се чувствуваат, како Македонци

Ковачевски: Нечија агенда стои зад вчерашните случувања на северот на Косово

Тренчевска: Ќе се залагаме за еднаков пристап на лицата со попреченост во сите населени места во државата