Утрински Весник
Македонија

Претрес во Виница, приведен дилер, пронајдена дрога

Претрес во Виница, приведен дилер, пронајдена дрога

Приведен е 22-годишен жител на Кочани, кај кого при претрес полицијата пронајде дрога.

dobivaj vesti na viber

При претрес во дом и други простории во Виница, каде што П.Ѓ. престојува, извршен со наредба од Основен суд Виница, пронајдени се и одземени две ќеси со марихуана, бела прашкаста материја, дробилка, дигитална вага, предмети со остатоци од прашкаста материја и поголем износ на пари.

П.Ѓ. е приведен и задржан во полициска станица, за случајот е известен Јавен обвинител и по негово целосно документирање ќе биде поднесена соодветна пријава по брза постапка.

Можете да прочитате

МВР со детали за сообраќајката во Чаир: Тешки повреди има 18-годишниот возач на моторциклот

Тешка сообраќајка во Чаир: Крв на улицата, еден возач однесен во болница

СДСМ: По сите скандали на Милошоски тој треба да си даде оставка, нема образ да зборува за македонските интереси