Утрински Весник
Македонија

Претрес во скопски Бит Пазар, приведен 24-годишен дилер

Во фабрика во Велес уапсени тројца крадци од Скопје

Приведен 24-годишен дилер на дрога во Скопје.

dobivaj vesti na viber

Според информациите од МВР, при претрес во домот на Г.Р. на подрачјето на Бит Пазар, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и засадено растение канабис.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

Полициските униформи станаа тријазични

ДУИ се сретнаа да разговараат, Огнените ќе почекаат нивните теми да стасаат на ред

Кичево прослави 10 години „албанско владеење“, власта се уште молчи