Утрински Весник
Македонија

Претрес во Скопје, пронајдена дрога, приведен дилер

Денеска по претходно добиени оперативни сознанија и обезбедена судска наредба, од страна на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при  СВР Скопје извршен е претрес на дом на К.Т.(23) во Скопје.

При претресот пронајдени и одземени се 12 паковки марихуана, 2 паковки со бела прашкаста материја и дигитална вага. Лицето е лишено од слобода и по целосно документирање на настанот ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Можете да прочитате

Државниот обвинител Коцевски на средба со евроамбасадорот Гир

Бојмацалиев на средба со СВР Тетово: Ја гарантираме безбедноста за секој граѓанин да може да го оствари правото на глас

Внимание: Дали е вистина дека во престапна година не се прават венчавки и свадба