Утрински Весник
Македонија

Претрес во Липковско, пронајдена дрога, приведено лице од Лојане

Претрес во Липковско, пронајдена дрога, приведено лице од Лојане

Денеска, во 10.45 часот, полициски службеници од СВР Куманово, во координација со Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, го лишиле од слобода Р. И. (20) од село Лојане, Липковско.

dobivaj vesti na viber

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и семки од растението канабис. Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

Патот кон ЕУ гарантира демократски и економски развој, за борбата против корупцијата ни треба и поддршката на САД

Маричиќ: ВМРО-ДПМНЕ и Левица се две страни на еден ист медал и не гледам никаква разлика во нивните ставови

ВМРО-ДПМНЕ ќе понуди визија и сериозна програма, најавува Муцунски