Утрински Весник
Македонија

Претрес во Кочани: Пронајдена дрога, приведен дилер

Policija 1.jpg

26-годишен кочанчанец е приведен откако по претрес во неговиот дом е пронајдена дрога.

„На 05.07.2024 во 21.30 часот во Кочани, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода А.Ј.(26) од Кочани, затоа што при претрес во неговиот дом извршен со судска наредба кај него биле пронајдени и одземени марихуана, бела прашкаста материја и пари“, информираат од МВР.

По целосно расчистување на случајот против него ќе следува соодветен поднесок.

Можете да прочитате

РЕК Битола работи со еден блок

РЕК Битола работи со еден блок

УЈП : РЕГИСТРИРАЈТЕ ГО ГОТОВИНСКИОТ ПРОМЕТ ПРЕКУ ФИСКАЛЕН СИСТЕМ НА ОПРЕМА (ФИСКАЛНИ КАСИ)