Утрински Весник
Македонија

Претрес во гостиварско, пронајдена дрога

Marihuana Kesica 1.jpg

Во 10.25 часот од страна на полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар и од Полициското одделение Чегране лишен е од слобода А.Н.(54) од с.Чајле.

При претрес во неговиот дом и помошни простории, извршен со судска наредба, пронајдени се марихуана и хашиш, спакувани за понатамошна продажба.

По документирање на случајот, против лицето ќе биде поднесена кривична пријава по член 215 од Кривичниот законик.

Можете да прочитате

Од денеска се воведува целосна забрана за движење во шумите

Бешлиовска за тримесечното бебе со модринки: Со име и презиме да бидат прозвани сите што згрешија за овој случај

Девојка пронајдена мртва на браната Градче кај Кочани