Утрински Весник
Македонија

Претрес во Битола, пронајдена дрога, приведен дилер

Кривична пријава против полицаец кој истепал приведено лице

Полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола вчера го привеле Д.Ч.(26) од Битола. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени кокаин, марихуана и други предмети со остатоци од непозната материја.

dobivaj vesti na viber

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно расчистување и документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можете да прочитате

Лукаревска од Пробиштип: 2023 е година на економска пресвртница

Агенцијата за аудиовизуелни услуги: Најостро го осудуваме недоличниот однос на Рамадани кон новинарката

Приведени две лица од Скопје, биле фатени на дело како го товараат украденото