Утрински Весник
Македонија

Претпладне сончево со умерена облачност, од пладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи

Претпладне сончево со умерена облачност, од пладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи

Денеска претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, од пладне нестабилно со локален пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на град. Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 13, а максималната ќе достигне од 21 до 28 степени.

dobivaj vesti na viber

Во Скопје сончево со умерена облачност, попладне со услови за пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 11, а максималната ќе достигне 27 степени.

Во наредните денови следува период на променливо облачно и топло време, во попладневните часови наместа нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер и услови за изолирана појава на невреме со силен ветер и појава на град.

Можете да прочитате

(Видео) Јовев: Не сум жртва на политички реваншизам, почна како суета, но може да прерасне во политички пазар

(Видео) Адвокатот на Јовев: Причината за смената се исплатени дежурства од 2022 година без потпис од министерот што е навреда на здравиот разум

СДСМ со граѓаните во Центар и Сарај: Со изградбата на коридорите најмалку 600 милиони евра за домашните комапнии