Утрински Весник
Македонија

Претежно облачно време со температура до 8 степени

Облачно време со повремен дожд

Времето денеска претпладне по одделни котлини ќе биде со појава на магла.

dobivaj vesti na viber

Преку денот претежно облачно, а кон крајот на денот во западните делови ќе има врнежи од дожд.

Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -4 до 3, а максималната ќе достигне од 6 до 12 степени.

Во Скопје претпладне со појава на магла, преку денот умерено до значително облачно со слаб до умерен ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 0, а максималната ќе достигне до 8 степени.

Можете да прочитате

Напад со остар предмет во автобус во Скопје

На 6ти февруари ќе започнат преговорите за инфраструктурниот Коридор 8

Почина Гоце Камчев, основач и претседател на „КАМ маркет“