Утрински Весник
Македонија

Прегазена жена во Карпош, возачот побегнал

Прегазена жена во Карпош, возачот побегнал

Осумдесетгодишна жена била прегазена од автомобил вчера на улицата Бранислав Нушиќ во скопската населба Карпош.

dobivaj vesti na viber

Жената е хоспитализирана, а возачот се дал во бегство, по што е идентификуван од страна на полицијата.

„Вчера во Скопје на улицата Бранислав Нушиќ патничко возило „нисан микра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.Т.(20) од Скопје удрило во пешакот Л.Ц.(80) од Скопје и го напуштило местото на несреќата. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила Л.Ц. констатирани во Градската општа болница 8 Септември, соопшти МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа.

Можете да прочитате

МВР со детали за сообраќајката во Чаир: Тешки повреди има 18-годишниот возач на моторциклот

Тешка сообраќајка во Чаир: Крв на улицата, еден возач однесен во болница

СДСМ: По сите скандали на Милошоски тој треба да си даде оставка, нема образ да зборува за македонските интереси