Утрински Весник
Спорт

Познати се комплетните тимови за Ол стар натпреварот

Тренерите на сите тимови во НБА лигата ги одбраа резервите за Ол стар натпреварот.

Резерви Западна конференција: Девин Букер (Феник) , Стеф Кари (Голден стејт Вориорс), Ентони Дејвис ЛА Лејкерс), Ентони Едвардс (Минесота), Пол Џорџ (ЛА Клиперс), Кави Леонард (ЛА Клиперс) и Карл Ентони Таунс (МИнесота).

Резерви Источна конференција: Бам Адебајо (Мајами), Паоло Банкеро (Орландо), Џејлен Брансон (Њујорк), Џејлен Браун (Бостон), Донован Мичел (Кливленд), Тајрис Макси (Филаделфија) и Џулиус Рендл (Њујорк).

Ол стар натпреварот ќе се одигра на 18 февруари во Индијанаполис.

Можете да прочитате

Роналдо за непристоен потег два меч се сели на трибините

Роденденска победа со историски трипл -дабл за Дончиќ

Исланѓанецот Сигурдсон нов тренер на хрватските ракометари