Утрински Весник
Магазин

Позната српска водителка пронајдена мртва во стан во Белград

Fotojet 22.jpg

Безживотното тело на познатата српска водителка Бојана Јанковиќ (поранешна Николиќ) (1977) е пронајден вечерва околу 19 часот во стан во Белград, на улицата Ѓуре Даничиќа, во Стариот град. Сè уште не е позната причината за смртта на познатата водителка, но според информациите на телото нема видливи траги на насилство. Неофицијално, итната помош ја констатирала смртта на Бојана околу 19 часот. Телото на познатата водителка е пренесено во Институтот за судска медицина. Медиумите во Србија пишуваат дека водителка Јанковиќ, е поранешна сопруга на Огњен Јанковиќ. Бојана се прослави како водителка на популарната емисија „Град“ на ТВ Пинк.

Можете да прочитате

Како бесплатно да добиете дневна доза на витамин Д

Поранешната сопруга на Бил Гејтс донира милијарда долари за правата на жените и семејството ширум светот

Премногу сол во храната – ризик од рак на желудникот