Утрински Весник
Македонија

Потребно е дополнително усогласување на Предлог законот за амнестија со надлежните институции, велат од Владата

Потребно е дополнително усогласување на Предлог законот за амнестија со надлежните институции, велат од Владата

Владата, на денешната седница го разгледа и текстот на Предлог законот за амнестија предложен од страна на Министерството за правда.

dobivaj vesti na viber

По разгледувањето на состојбите во областа што треба да се уреди со законот, целите, начелата и основните и конкретни решенија опишани во текстот на Предлог законот за амнестија,

Владата констатираше дека постои потреба од дополнително усогласување на Предлог законот за амнестија со надлежните институции.

Можете да прочитате

Мицкоски: Укинувањето на Балансерот е препорака од Европската Унија

Измерени рекордни 40 степени: Кој град беше најтопол денес во Македонија

Гаши се сретна со турскиот амбасадор: меѓусебните односи се на највисоко ниво